Proband
Elena Persson.
Född 1879-04-14 i S. Svalöv #8, Svalöv (M) (Svalöv CI:7 (1873-1893) Bild
41 / sid 37).
Död 1959-01-19 i Falköping, Falköping (R) (SDB5).
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Far 1, Mor 2)

Gift 1918-11-26 i Felestad (M) (Felestad EI:1 (1895-1944) Bild 280 / sid
24) med Axel Sigfrid Siewertz.
Född 1875-11-26 i Borrby #23, Borrby (L) (Borrby CI:5 (1862-1894) Bild
138).
Död 1932-12-23 i Tammerfors, Tammerfors, Finland SF (Korrespondens med
Tammerfors, Finland).
Flaggor: Flock 0 Basflock

                                 Barn:
   Ruth Axelina Siewertz.
     Född 1902-03-27 i Svalöv (M).
     Död 1981-02-10 i Jönköpingsvägen 25B, Ulricehamn (P).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Axel Teofil Siewertz.
     Född 1906-12-30 i Eslöv, Västra Sallerup (M).
     Död 1981-08-14 i Wetterlinsgatan 3A, Falköping (R).
     Flaggor: Flock 0 Basflock


----------------------------- Generation I -----------------------------

1 f
Anders Persson.
Född 1838-01-22 i Torrlösa (M) (Torrlösa CI:4 (1801-1859) Bild 690).
Död 1925-07-22 i S.Svalöv #8, Svalöv (M) (SDB5).
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn Proband, Far 3, Mor 4)

Första relation med Anna Bengtsdotter.
Gift 1861-07-21 i Torrlösa (M).
Anna Bengtsdotter.
Född 1841-03-17 i Hörby, Hörby (M).
Död 1869-05-23 i Torrlösa #1, Torrlösa (M).
Flaggor: Flock 0 Basflock

                                 Barn:
   Elna Andersdotter.
     Född 1863-08-16 i Vittskövle #4,5,6,7 o 9, Torrlösa (M) (@S2@).
     Död 1873-01-25 i Svalöv #10 o 11, Svalöv (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Botilla Andersdotter.
     Född 1865-09-21 i Vittskövle #4,5,6,7 o 9, Torrlösa (M).
     Flaggor: Emigrant, Flock 0 Basflock
   Bengt Andersson.
     Född 1868-02-12 i Torrlösa #1, Torrlösa (M) (@S2@).
     Död 1877-07-18 i Södra Svalöv #8, Svalöv (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock

Andra relation med efterföljande ana.
Gift 1870-06-25 i Virke (M).

                                 Barn:
   Anna Charlotta Andersson.
     Född 1870-12-18 i Torrlösa #1, Torrlösa (M) (@S2@).
     Död 1943-12-01 i Sundby, Köpenhamn, Danmark (DK).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Nils Andersson Skog.
     Född 1872-09-27 i S. Svalöv #10 &11, Svalöv (M) (@S2@).
     Död 1941-04-17 i Södra Svalöv #8, Svalöv (M) (SDB5).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Johanna Andersson.
     Född 1874-04-27 i S. Svalöv #8, Svalöv (M) (@S2@).
     Död 1895-10-28 i Felestad (M) (Felestad FI:1 (1895-1941) Bild 60 /
     sid 2).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Johannes Persson Widén.
     Född 1876-06-24 i S. Svalöv #8, Svalöv (M) (@S2@).
     Död 1941-11-19 i Klostergatan 5, Örebro Olaus Petri (T) (SDB5).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Bonde Andersson Norén.
     Född 1877-10-06 i S. Svalöv #8, Svalöv (M) (@S2@).
     Död 1924-05-05 i Källs Näbbelöv, Svalöv (M) (Källs-Nöbbelöv FI:2
     (1895-1941) Bild 360 / sid 32).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Elena Persson.
     Född 1879-04-14 i S. Svalöv #8, Svalöv (M) (Svalöv CI:7 (1873-1893)
     Bild 41 / sid 37).
     Död 1959-01-19 i Falköping, Falköping (R) (SDB5). (Se Proband).
   Karin Andersson.
     Född 1881-07-31 i S. Svalöv #8, Svalöv (M).
     Död 1895-11-05.
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Karolina Fransina Persson.
     Född 1884-05-23 i S. Svalöv #8, Svalöv (M) (@S2@).
     Död 1895-11-03.
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Ferdinand Persson.
     Född 1888-11-03 i S. Svalöv #8, Svalöv (M) (Svalöv CI:7 (1873-1893)
     Bild 99 / sid 95).
     Död 1959-12-03 i Svalöv (M) (SDB5).
     Flaggor: Flock 0 Basflock

2 m
Elna Nilsdotter.
Född 1847-10-31 i Toppeladugård, Genarp (M).
Död 1925-07-26 i S.Svalöv #8, Svalöv (M).
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn Proband, Far 5, Mor 6)

Första relation med NN.
Utom äktenskap.
Flaggor: Flock 0 Basflock

                                 Barn:
   Johan Karlsson Malm.
     Född 1868-05-07 i Snäppan #23, Landskrona (M).
     Död 1961-11-29 i Arkivet 482, Lund (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock

Andra relation med föregående ana.


---------------------------- Generation II  ----------------------------

3 ff
Per Åkesson.
Född 1813-12-14 i Kågeröd (M) (Kågeröd CI:5 (1812-1843) Bild 20 / sid
29).
Död 1867-05-26 i Lilla Trånhem, Kågeröd (M) (Kågeröd FI:1 (1862-1894)
Bild 290 / sid 24).
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 1, Far 7, Mor 8)

Första relation med efterföljande ana.
Utom äktenskap.

                                 Barn:
   Anders Persson.
     Född 1838-01-22 i Torrlösa (M) (Torrlösa CI:4 (1801-1859) Bild
     690).
     Död 1925-07-22 i S.Svalöv #8, Svalöv (M) (SDB5). (Se 1).
   Kristina Persdotter.
     Född 1843-02-26 i Storegård, Rävetofta, Torrlösa (M) (Torrlösa CI:4
     (1801-1859) Bild 800).
     Död 1878-04-02 i Konga (M) (Konga FI:1 (1868-1894) Bild 45 / sid
     40).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Cecilia Persdotter.
     Född 1846-09-09 i Storegård, Rävetofta, Torrlösa (M).
     Död 1931-10-02 i Södra Svalöv #1, Svalöv (M) (@S4@).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Johannes Persson.
     Född 1849-05-11 i Storegård, Rävetofta, Torrlösa (M) (Torrlösa CI:4
     (1801-1859) Bild 940).
     Död 1874-04-03 i Barsebäck (M) (Barsebäck FI:1 (1861-1884) Bild
     30).
     Flaggor: Flock 0 Basflock

Andra relation med Gunilla Månsdotter.
Gift 1848-01-07 i Ask (M) (Ask CI:2 (1843-1862) Bild 99 / sid 96).
Gunilla Månsdotter.
Född 1814-08-22 i Ask (M) (Kågeröd AI:11 (1846-1850) Bild 1810 / sid
178).
Död 1850-12-05 i Lilla Trånhem, Kågeröd (M) (Kågeröd EI:2 (1844-1862)
Bild 530 / sid 95).
Flaggor: Flock 0 Basflock

                                 Barn:
   Magnus Persson.
     Född 1848-04-11 i Torrlösa (Torrlösa CI:4 (1801-1859) Bild 910).
     Flaggor: Flock 0 Basflock

Tredje relation med Johanna Nilsdotter.
Gift 1851-08-31 i Kågeröd (M) (Kågeröd EI:2 (1844-1862) Bild 180 / sid
25).
Johanna Nilsdotter.
Född 1823-03-07 i Kågeröd (M).
Flaggor: Flock 0 Basflock

                                 Barn:
   Nils Persson.
     Född 1852-08-26 i Kågeröd (M) (Kågeröd CI:7 (1844-1862) Bild 600 /
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Gunilla Persdotter.
     Född 1854-02-22 i Kågeröd (M) (Kågeröd CI:7 (1844-1862) Bild 700 /
     sid 131).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Helena Persdotter.
     Född 1855-12-31 i Kågeröd (M) (Kågeröd CI:7 (1844-1862) Bild 850 /
     sid 161).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Peter Jöns Persson.
     Född 1857-11-30 i Kågeröd (M) (Kågeröd CI:7 (1844-1862) Bild 980 /
     sid 187).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Augusta Persdotter.
     Född 1859-10-27 i Kågeröd (M) (Kågeröd CI:7 (1844-1862) Bild 1130 /
     sid 217).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Cecilia Persdotter.
     Född 1862-03-04 i Kågeröd (M) (Kågeröd CI:7 (1844-1862) Bild 1300).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Anna Maria Persdotter.
     Född 1865-08-07 i Kågeröd (M) (Kågeröd CI:9 (1862-1894) Bild 570 /
     sid 52).
     Död 1866 i Kågeröd (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock

4 fm
Boel Knutsdotter.
Född 1816-12-09 i Storegård, Rävetofta, Torrlösa (M) (Torrlösa CI:3
(1801-1832) Bild 1010 / sid 241).
Död 1902-11-12 i Rävetofta #2, Torrlösa (M).
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 1, Far 9, Mor 10)

Första relation med NN.
Utom äktenskap.
Flaggor: Flock 0 Basflock

                                 Barn:
   Johanna Nilsdotter.
     Född 1835-05-14 i Storegård, Rävetofta, Torrlösa (M) (@S2@).
     Död 1910-11-26 i Vittskövle #1, Torrlösa (M) (Torrlösa FI:2
     (1895-1941) Bild 560 / sid 52).
     Flaggor: Flock 0 Basflock

Andra relation med föregående ana.

Tredje relation med Anders Bengtsson.
Gift 1851.
Anders Bengtsson.
Född 1811-04-23 i Torrlösa, Torrlösa (M).
Död 1863-01-01 i Torrlösa, Torrlösa (M).
Flaggor: Flock 0 Basflock

                                 Barn:
   Ola Andersson.
     Född 1851-03-20 i Rävetofta #2, Torrlösa (M).
     Död 1891-01-12 i Konga (M) (Konga FI:1 (1868-1894) Bild 82 / sid
     77).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Karl Andersson.
     Född 1853-08-31 i Rävetofta #2, Torrlösa (M).
     Död 1882-09-11 i Rävetofta #2, Torrlösa (M). (Torrlösa FI:1
     (1862-1894) Bild 1210).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Per Andersson.
     Född 1856-05-21 i Rävetofta #2, Torrlösa (M).
     Död 1931-12-11 i Tuna, Sankt Ibb (M) (SDB5).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Nils Andersson.
     Född 1859-03-01 i Torrlösa #2, Torrlösa (M).
     Död 1859-07-13 i Rävetofta #2, Torrlösa (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock

5 mf
Nils Nilsson.
Född 1822-12-23 i Silvåkra, Silvåkra (M).
Död 1905-05-22 i Virke #1, Virke (M) (Virke AII:1 (1898-1920) Bild 100 /
sid 6).
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 2, Far 11)

Gift 1849-10-25 i Hardeberga (M) (Hardeberga EI:1 (1843-1854) Bild 41 /
sid 37) med efterföljande ana.

                                 Barn:
   Elna Nilsdotter.
     Född 1847-10-31 i Toppeladugård, Genarp (M).
     Död 1925-07-26 i S.Svalöv #8, Svalöv (M). (Se 2).
   Nils Nilsson.
     Född 1849-05-17 i Genarp (M).
     Död 1929-02-04 i Malmö Caroli (M) (SDB5).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Hans Nilsson.
     Född 1851-04-05 i Gudmuntorp (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Kjersti Nilsdotter.
     Född 1854-03-02 i Skarhult (M).
     Flaggor: Emigrant, Flock 0 Basflock
   Ingrid Nilsdotter.
     Född 1856-09-11 i Virke (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Hanna Nilsdotter.
     Född 1858-11-15 i Virke (M).
     Död 1882.
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Kristina Nilsdotter.
     Född 1861-04-03 i Malmö Caroli (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Emma Nilsdotter.
     Född 1861-04-03 i Malmö Caroli (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Emma Natalia Nilsdotter.
     Född 1864-06-17 i Malmö Caroli (M).
     Död 1958-01-25 i Guldsmedsgatan 17, Helsingborg (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock

6 mm
Malena Mårtensdotter.
Född 1822-11-24 i Lyngby 11, Lyngby (M).
Död 1897 i Virke #1, Virke (M).
Flaggor: Flock 0 Basflock

(Barn 2, Far 13, Mor 14)

Gift 1849-10-25 i Hardeberga (M) (Hardeberga EI:1 (1843-1854) Bild 41 /
sid 37) med föregående ana.


---------------------------- Generation III ----------------------------

7 ff f
Åke Månsson.
Född 1771-03-29 i Kågeröd (M) (Kågeröd AI:5 (1813-1819) Bild 730 / sid
140).
Död 1861-09-10 i Lilla Trånhem, Kågeröd (M) (Kågeröd AI:14 (1861-1865)
Bild 2400 / sid 235).
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 3)

Gift med efterföljande ana.

                                 Barn:
   Bengta Åkesdotter.
     Född 1810-02-18 i Konga (M) (Kågeröd AI:5 (1813-1819) Bild 730 /
     sid 140).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Per Åkesson.
     Född 1813-12-14 i Kågeröd (M) (Kågeröd CI:5 (1812-1843) Bild 20 /
     sid 29).
     Död 1867-05-26 i Lilla Trånhem, Kågeröd (M) (Kågeröd FI:1
     (1862-1894) Bild 290 / sid 24). (Se 3).
   Magnus Åkesson.
     Född 1816-10-22 i Kågeröd (M) (Kågeröd CI:5 (1812-1843) Bild 43 /
     sid 75).
     Död 1816.
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Jöns Åkesson.
     Född 1817-10-27 i Kågeröd (M) (Kågeröd CI:5 (1812-1843) Bild 49 /
     sid 87).
     Flaggor: Flock 0 Basflock

8 ff m
Gunnel Larsdotter.
Född 1784-01-04 i Konga (M) (Kågeröd AI:5 (1813-1819) Bild 730 / sid
140).
Död 1855-11-11 i Lilla Trånhem, Kågeröd (M) (Kågeröd AI:12 (1851-1855)
Bild 1850 / sid 182).
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 3)

Gift med föregående ana.

9 fm f
Knut Jönsson Treff.
Född 1791-07-13 i Månstorpshus, Svalöv (M).
Död 1831-09-16 i Storegård, Rävetofta, Torrlösa (M) (Torrlösa CI:3
(1801-1832) Bild 2300 / sid 845).
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 4, Far 19, Mor 20)

Gift 1815-12-27 med efterföljande ana.

                                 Barn:
   Boel Knutsdotter.
     Född 1816-12-09 i Storegård, Rävetofta, Torrlösa (M) (Torrlösa CI:3
     (1801-1832) Bild 1010 / sid 241).
     Död 1902-11-12 i Rävetofta #2, Torrlösa (M). (Se 4).
   Jöns Knutsson.
     Född 1819-06-04 i Storegård, Rävetofta, Torrlösa (M) (Torrlösa CI:3
     (1801-1832) Bild 1130 / sid 265).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Per Knutsson.
     Född 1821-06-04 i Storegård, Rävetofta, Torrlösa (M) (Torrlösa CI:3
     (1801-1832) Bild 1220 / sid 283).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Johannes Knutsson.
     Född 1825-06-02 i Storegård, Rävetofta, Torrlösa (M) (Torrlösa CI:3
     (1801-1832) Bild 1420 / sid 323).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Nils Knutsson.
     Född 1828-09-08 i Storegård, Rävetofta, Torrlösa (M) (Torrlösa CI:3
     (1801-1832) Bild 1560 / sid 351).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Anders Knutsson.
     Född 1831-04-24 i Storegård, Rävetofta, Torrlösa (M) (Torrlösa CI:3
     (1801-1832) Bild 1700 / sid 379).
     Flaggor: Flock 0 Basflock

10 fm m
Anna Persdotter.
Född 1792-05-03 i Karatofta #3, Svalöv (M).
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 4, Far 21, Mor 22)

Gift 1815-12-27 med föregående ana.

11 mf f
Nils.
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 5)

Gift.

                                 Barn:
   Nils Nilsson.
     Född 1822-12-23 i Silvåkra, Silvåkra (M).
     Död 1905-05-22 i Virke #1, Virke (M) (Virke AII:1 (1898-1920) Bild
     100 / sid 6). (Se 5).

13 mm f
Mårten Nilsson.
Född 1793-09-01 i Genarp #5, Genarp (M).
Död 1875-08-04 i Toppeladugård, Genarp (M).
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 6, Far 27, Mor 28)

Gift 1817-02-16 i Lyngby (M) med efterföljande ana.

                                 Barn:
   Bengt Mårtensson.
     Född 1817-07-23 i Lyngbyhus, Lyngby (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Berta Mårtensdotter.
     Född 1821-01-13 i Lyngby 11, Lyngby (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Malena Mårtensdotter.
     Född 1822-11-24 i Lyngby 11, Lyngby (M).
     Död 1897 i Virke #1, Virke (M). (Se 6).
   Hans Mårtensson.
     Född 1824-09.. i Lyngby #11, Lyngby (M).
     Död 1829-07-29 i Espehus, Genarp (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Pär Nilsson.
     Född 1827-03-12 i Espehus, Genarp (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Hans Mårtensson.
     Född 1831-07-28 i Toppeladugård, Genarp (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock

14 mm m
Ingar Hansdotter.
Född 1789-01-01 i Lyngby #11, Lyngby (M) (@S2@).
Död 1847-12-25 i Toppeladugård, Genarp (M).
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 6, Far 29, Mor 30)

Gift 1817-02-16 i Lyngby (M) med föregående ana.


---------------------------- Generation IV  ----------------------------

19 fm ff
Jöns Nilsson.
Född 1748-11-29.
Död 1805-11-20 i Månstorpshus, Svalöv (M).
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 9, Far 39)

Gift 1783 med efterföljande ana.

                                 Barn:
   Sjunne Jönsson.
     Född 1785-10-18 i Månstorpshus, Svalöv (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Anders Jönsson.
     Född 1787.
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Anna Jönsdotter.
     Född 1789 i Månstorpshus, Svalöv (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Knut Jönsson Treff.
     Född 1791-07-13 i Månstorpshus, Svalöv (M).
     Död 1831-09-16 i Storegård, Rävetofta, Torrlösa (M) (Torrlösa CI:3
     (1801-1832) Bild 2300 / sid 845). (Se 9).
   Per Jönsson.
     Född 1796-04-14 i Månstorpshus, Svalöv (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Sissa Jönsdotter.
     Född 1798-02-25 i Månstorpshus, Svalöv (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Truen Jönsdotter.
     Född 1802-01-09 i Månstorpshus, Svalöv (M).
     Död 1881-01-12 i Karatofta, Svalöv (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock

20 fm fm
Bengta Knutsdotter.
Född 1757-02-21 i Karatofta #3, Svalöv (M) (@S2@).
Död 1833-12-23 i Karatofta, Svalöv (M).
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 9, Far 41, Mor 42)

Första relation med föregående ana.

Andra relation med Lars Nilsson.
Gift 1806.
Lars Nilsson.
Född 1767-03-12 i Näs.
Död 1827.
Flaggor: Flock 0 Basflock

21 fm mf
Per Persson.
Född 1753-10-23 (@S1@).
Död 1820-04-01 i Karatofta #3, Svalöv (M) (@S4@).
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 10)

Första relation med efterföljande ana.
Gift.

                                 Barn:
   Elna Persdotter.
     Född 1782 (@S1@).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Karna Persdotter.
     Född 1784-08-16 (@S1@).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Lars Persson.
     Född 1789-04-28 (@S1@).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Anna Persdotter.
     Född 1792-05-03 i Karatofta #3, Svalöv (M). (Se 10).
   Per Persson.
     Född 1794.
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Elsa Persdotter.
     Född 1795-03-07 (@S1@).
     Flaggor: Flock 0 Basflock

Andra relation med Hanna Johansdotter.
Gift.
Hanna Johansdotter.
Född 1760-01-26 i Konga (M).
Flaggor: Flock 0 Basflock

22 fm mm
Boel Larsdotter.
Född 1757.
Död 1800-08-19 i Karatofta #3, Svalöv (M) (@S4@).
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 10)

Gift med föregående ana.

27 mm ff
Nils Pålsson.
Född 1759-03-14 i Genarp, Genarp (M).
Död 1819.
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 13)

Gift med efterföljande ana.

                                 Barn:
   Pål Nilsson.
     Född 1788-09-29 i Genarp (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Mätta Nilsdotter.
     Född 1790-03-26 i Genarp (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Mårten Nilsson.
     Född 1793-09-01 i Genarp #5, Genarp (M).
     Död 1875-08-04 i Toppeladugård, Genarp (M). (Se 13).
   Bengta Nilsdotter.
     Född 1795-10-05 i Genarp (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Bengt Nilsson.
     Född 1800.
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Daniel Nilsson.
     Född 1803-11-19 i Genarp (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Nils Nilsson.
     Född 1807-09-01 i Gräntinge, Genarp (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock

28 mm fm
Malena Mårtensdotter.
Född 1761-02-08 i Genarp, Genarp (M).
Död 1819-10-11 i Gräntinge #1, Genarp (M).
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 13, Far 57)

Gift med föregående ana.

29 mm mf
Hans Svensson.
Född 1754-02-04 i Kyrkheddinge, Kyrkheddinge (M) (@S2@).
Död 1810-10-28 i Prästgårdshus, Lyngby (M).
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 14, Far 59, Mor 60)

Gift med efterföljande ana.

                                 Barn:
   Bereta Hansdotter.
     Född 1786 i Lyngby (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Sven Hansson.
     Född 1786 i Lyngby (M).
     Flaggor: Flock 0 Basflock
   Ingar Hansdotter.
     Född 1789-01-01 i Lyngby #11, Lyngby (M) (@S2@).
     Död 1847-12-25 i Toppeladugård, Genarp (M). (Se 14).

30 mm mm
Elna Hansdotter.
Född 1752-11-15 i Lyngby, Lyngby (M) (@S2@).
Död 1826-01-14.
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 14)

Gift med föregående ana.


----------------------------- Generation V -----------------------------

39 fm ff f
Nils.
Född 17(3.
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 19)

Gift.

                                 Barn:
   Jöns Nilsson.
     Född 1748-11-29.
     Död 1805-11-20 i Månstorpshus, Svalöv (M). (Se 19).

41 fm fm f
Knut Jönsson.
Född 17(2.
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 20)

Gift med efterföljande ana.

                                 Barn:
   Bengta Knutsdotter.
     Född 1757-02-21 i Karatofta #3, Svalöv (M) (@S2@).
     Död 1833-12-23 i Karatofta, Svalöv (M). (Se 20).

42 fm fm m
Anna.
Född 17(3.
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 20)

Gift med föregående ana.

57 mm fm f
Mårten Bengtsson.
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 28)

Gift.

                                 Barn:
   Malena Mårtensdotter.
     Född 1761-02-08 i Genarp, Genarp (M).
     Död 1819-10-11 i Gräntinge #1, Genarp (M). (Se 28).

59 mm mf f
Sven Nilsson.
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 29)

Gift med efterföljande ana.

                                 Barn:
   Hans Svensson.
     Född 1754-02-04 i Kyrkheddinge, Kyrkheddinge (M) (@S2@).
     Död 1810-10-28 i Prästgårdshus, Lyngby (M). (Se 29).

60 mm mf m
Elna Nilsdotter.
Flaggor: Flock 0 Basflock
(Barn 29)

Gift med föregående ana.